JAK ZNALEŹĆ PAŁAC POTOCKICH W KRZESZOWICACH i czy na pewno warto go szukać?

Zachęceni przez przewodnika z zamku w Łańcucie, w drodze z Krosna do Wrocławia postanowiliśmy odwiedzić Pałac Potockich w Krzeszowicach. Do nawigacji wpisaliśmy Krzeszowice – centrum, przekonani, że do TAKIEJ ATRAKCJI z pewnością prowadzić będzie wiele drogowskazów. Nie mogliśmy się jednak bardziej mylić. Objechaliśmy prawie całą miejscowość, ale znaki wskazywały jedynie drogę do Sanktuarium Maryjnego i do ruin zamku w Tenczynie. Pokierowani ostatecznie przez miejscowego spacerowicza (od którego dowiedzieliśmy się, że „znaków nie ma, bo przecież wszyscy wiedzą, gdzie jest pałac”), pozostawiliśmy samochód pod Urzędem Stanu Cywilnego w Krzeszowicach przy ulicy Ogrodowej 1 i powędrowaliśmy w górę Parku Miejskiego (zwanego również Parkiem Potockich).

Gdy dotarliśmy do celu, brak drogowskazów stał się dla nas całkowicie jasny. Tamtejszy Pałac Potockich nie jest niestety żadną atrakcją, a jedynie zrujnowanym, ogrodzonym i zabitym deskami XIX-wiecznym budynkiem, którego nie bardzo da się nawet obejść dookoła, nie wspominając już o wejściu do środka.SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESOdczuwając niedosyt z „wycieczki”, postanowiliśmy udać się do miejscowości Rudno, gdzie wznosił się niegdyś zamek Tenczyn, a gdzie obecnie znajdują się jego ruiny. Pomimo kilku drogowskazów po drodze, odnalezienie ruin i tym razem okazało się niełatwe, ale w końcu dotarliśmy na miejsce. Parkingu, oznaczonego jako płatny, nikt nie pilnował, a zamek – oznaczony tablicą „Grozi zawaleniem”, zamknięty był na 4 spusty.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Wszystko wskazywało, że nie był to „nasz dzień”, pojechaliśmy więc prosto do domu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s